Beiskolázási tájékoztató 2021/2022

Felnőttek oktatása

Tisztelt jelentkezők!

Iskolánk 2021. februárban (keresztfélév)

Általános ápoló és 

Gépi és CNC forgácsoló szakképesítés indítását tervezi.

Ingyenes iskolarendszerű tanulási lehetőség!

Jelentkezési lap letölthető innen.

 

Kedves leendő nappali tagozatos tanulóink!

A 2021/2022-es tanévben az alábbi szakképesítések közül választhattok:

Technikumi képzések:

Tanulmányi terület kódja: Szakképesítés megnevezése: Szakma leírása Képzési idő

 0060

Egészségügy ágazat:

Gyakorló ápoló

Egészségügy ágazat 5 éves képzése, amely érettségi és technikusi szintűszakképzettség megszerzésével zárul.

 • életkori sajátosságokat szem előtt tartva ápolást, gondozást végez;
 • alapápolási tevékenységet végez a szükségleteknek megfelelően;
 • vizsgálatoknál, beavatkozásoknál előkészít és segédkezik;
 • a beteg állapotváltozását észleli, speciális eszközöket alkalmaz;
 • részt vesz a különböző betegségekben szenvedő betegek ellátásában.
5 év
0061

Fa- és bútoripari ágazat:

Faipari technikus

A fa- és bútoripari ágazat 5 éves képzése, amely érettségi és technikus szintű szakképzettség megszerzésével zárul. A faipari technikus a bútoripari, épület-asztalosipari, fűrészipari termékek gyártásában vesz részt. Gyártmánytervezési, gyártáselőkészítési, gyártásszervezési, termelésirányítási, gyártástechnológiai és minőségellenőrzési feladatokat lát el, melyhez digitális technikát használ. 5 év 
0062

Kreatív ágazat:

Grafikus

Kreatív ágazat - képző- és iparművészet terület - 5 éves képzése, amely érettségivelés technikus szintű szakképzettség megszerzésével zárul. A grafikus tervezőstúdiókban, reklámügynökségeknél, könyv- és lapkiadóknálvagy saját vállalkozásban végzi szakmai tevékenységét. Munkája során vezetőtervező mellett a grafikai tervezési folyamatban különböző szakmairányú tevékenységeket és kisebb önálló tervezési munkát végez. 5 év 
 0063

Specializált gép- és járműgyártás ágazat:

Gépjármű- mechatronikai technikus

(volt autószerelő, autóelektronikai műszerész, autótechnikus)

Specializált gép- és járműgyártás ágazat 5 éves képzése, amely érettségivel és technikus szintű szakképzettség megszerzésével zárul.

 • a gyártási folyamatban minőségellenőrzést végez, majd ellenőrzi agyártósorról lekerülő gépjárművek minőségét;
 • a gépjárművek ellenőrzését végzi;
 • megállapítja a hibákat és zavarokat, ehhez automatikus mérő- és vizsgáló rendszereket, programokat használ;
 • kezeli a járműveket, és azok rendszereit, üzembe helyezi a járműveket;
 • mechanikus és elektromos alkatrészeket össze és szétszerel, valamint ellenőriz;
 • járműveket és rendszereket karbantart, javít és beállít;
 • hibákat és zavarokat keres, mér, mérési eredményeket értékel;
 • munkahelyi logisztikai ismereteket alkalmaz;
 • minőségi, valamint a munkavégzéshez szükséges utasításokat értelmez;
 • elvégzi a javítandó gépjármű állapotfelmérését, hiba megállapítását;
 • működteti a munkavégzéshez szükséges gépeket, berendezéseket,diagnosztikai és mérőeszközöket; felhasználja a tanult logisztikaiismereteket. 
5 év 
 0064

Szépészet ágazat:

Fodrász

A szépészet ágazat 5 éves képzése, amely érettségivel és technikus szintű szakképzettség megszerzésével zárul. A szakmához tartozó szolgáltatások magukba foglalják, a haj-, a fejbőr, arcszőrzet formázását, tisztítását, ápolását, a különböző hajvágásokat, a vizes és száraz haj formázását, a haj tartós formaváltoztatását, színváltoztatását, alkalmi frizurát, tanácsadást. A fodrász szolgáltat: nőnek, férfinek, gyermeknek egyaránt. 5 év
0065

Szépészet ágazat:

Kozmetikus technikus

A szépészet ágazat 5 éves képzése, amely érettségivel és technikus szintű szakképzettség megszerzésével zárul. A kozmetikus technikus kozmetikai alap és kiegészítő műveleteket végez, diagnosztizál, kezelési tervet állít össze, professzionális kozmetikumokkal dolgozik. Hozzájárul és támogatja az ápoltság, higiénia, szépség és egészség megőrzését. 5 év

 

Szakképző iskolai képzések:

Tanulmányi terület kódja: Szakképesítés megnevezése: Szakma leírása Képzési idő
0050

Fa- és bútoripari ágazat:

Asztalos

A Fa- és bútoripari ágazat 3 éves képzése, amely szakképzettség megszerzésével zárul.

Az asztalos egy olyan faipari szakma, amelyet a hagyományos kézműves munka mellett a gépi technológia, a digitalizáció jellemez. Az asztalos különböző rendeltetésű és szerkezetű bútorok, nyílászárók és belsőépítészeti munkák elkészítését, szerelését, javítását és felújítását végzi.

3 év
0051

Építőipar ágazat:

Burkoló, 

Festő, mázoló, tapétázó, 

Kőműves

Az építőipar ágazat 3 éves képzése, amely szakképzettség megszerzésével zárul.

A burkoló szakember az épületek, építmények kültéri és beltéri hidegburkolatait,valamint a beltéri fal, és padlófelületek melegburkolatát készíti el, javítja és bontja. Az épület díszítő, valamint homlokzat-, lábazat burkolatait készíti, azokatj avítja, felújítja és bontja, burkolatokat és térburkolatokat készít, javít, bont.

Festő, mázoló, tapétázó feladata a különféle alapfelületek festése, mázolása, díszítése, megóvása a környezet hatásaival szemben. A megfelelő bevonatrendszer kiválasztásához elengedhetetlen a szakszerű felületdiagnosztika, majd a felület előkezelése - előkészítése. Tevékenységét a kézi és gépi festési technológiák alkalmazásával önállóan, a munka,környezetvédelmi, és biztonsági előírások szerint végzi.

A kőműves hozza létre az épületek alapjait, legfőbb szerkezeteit, boltíveket és boltozatokat, lépcsőket épít, elvégzi a külső és belső vakolást. Keze nyomán lesz a tervből valóságos szerkezet, ezt követően előkészíti az épületbefejezéséhez szükséges egyéb építőipari burkolási, szerelési, asztalos, festésimunkálatokat.

3 év
0052

Gépészet ágazat:

Gépi és CNC forgácsoló

A gépészet ágazat 3 éves képzése, amely szakképzettség megszerzésével zárul.

Műszaki rajz alapján, a megmunkálandó anyag ismeretében megtervezi az adottalkatrész hagyományos szerszámgépen való gyártását, meghatározva az ehhezszükséges gépeket, eszközöket és technológiai adatokat. A szerszámgépenbeállítja a forgácsolási jellemzőket és legyártja a munkadarabot. CNC megmunkálógépeken, gyártósorokon szakszerűen használja a munkadarabbefogó- és továbbító eszközöket. Programot ír és tesztel egyszerűbbalkatrészek CNC gépen történő gyártására. A gép felszerszámozását követőenhagyományos vagy CNC gépen alkatrészt gyárt. 

3 év
 0053

Szociális ágazat:

Szociális ápoló és gondozó

A szociális ágazat 3 éves képzése, amely szakképzettség megszerzésével zárul.

A szociális ápoló és gondozó bentlakást vagy nappali ellátást biztosító szociális intézményekben, illetve az ellátást igénylő otthoni környezetében, gondozói munkakörben végzi tevékenységét. Életkoruk, egészségi, mentális vagy fizikai állapotuk miatt segítségre szoruló (idősek, fogyatékosok, pszichiátriai betegek,szenvedélybetegek, hajléktalansággal küzdő) személyeket ápol és gondoz. 

3 év
0054

Elektronika és elektrotechnika ágazat:

Villanyszerelő

Az elektronika és elektrotechnika ágazat 3 éves képzése, amely szakképzettség megszerzésével zárul. Lehetséges szakmairányok: Épületvillamosság szakmairány, Villamoshálózat szakmairány, Villamos készülék és berendezés szakmairány.

A villanyszerelő épületek, technológiák és hálózatok hagyományos és intelligens villamos és napelemes rendszerének kialakítását végző szakember. Az ipari villamos berendezés szerelése során kapcsoló és elosztó berendezést telepít, ipari energia elosztó vezetéket, kábelt, vezérlő- és szabályozókészüléket, berendezést szerel, javít. Feladatkörébe tartozik a villamos ellenőrző mérések, vizsgálatok és beállítások elvégzése is.

3 év

 

Sajnos a járványhelyzet miatt a nyílt napjaink elmaradnak, de néhány filmet megtekinthettek az iskola által kínált szakképzések közül:

Egészségügy ágazat: https://youtu.be/qYiNoXv7KSs

Szépészet ágazat:

Fodrász: https://www.youtube.com/watch?v=9-qHST7kYKQ

Kozmetikus technikus: https://www.youtube.com/watch?v=5U2Mo4zUfQs&t=32s

Kreatív ágazat, Grafikus: https://youtu.be/N6q4qtpcXEU

Szociális ágazat, Szociális ápoló és gondozó: https://youtu.be/njkJQf4ysaM

Fa- és bútoripari ágazat, Faipari technikus, Asztalos: https://youtu.be/tHOvlD0mO9U

Építőipar ágazat, Burkoló, Festő, mázoló, tapétázó, Kőműves: https://youtu.be/y4Q9pjsU1C4

Specializált gép- és járműgyártás és Gépészet ágazat,  Gépjármű- mechatronikai technikus, Gépi és CNC forgácsoló: https://youtu.be/HOcTPVaKCrU

Elektronika és elektrotechnika ágazat, Villanyszerelő: https://youtu.be/QvVWksCdWV0